fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Две казни за гостиварецот кој со четирицикл удри во сообраќаен знак

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово информира дека го идентификуваше и санкционира седумнаесетгодишникот од Гостивар, кој управувајќи четирицикл на 4-ти овој месец во близина на крстосницата на улиците”Живко Брајковски” и “101” во Гостивар, преминува преку тротоарот и удирајќи со четирициклот оштетува сообраќаен знак “забрането паркирање и запирање”, а потоа снименото видео го објавува на социјалните мрежи.

Попладнево со него е извршен службен разговор во Одделението за безбедност на патниот сообраќај во Гостивар и изготвени му се два поднесоци по Законот за возила, извести СВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!