Поврзи се со нас

Гостивар

Две лица го прекршиле полицискиот час во Гостивар, поднесени кривични пријави

Од вчеравечер започна да важи забраната за движење во периодот од 21 часот навечер до 6 часот наутро. На гостиварското подрачје евидентирани се две прекршувања на полицискиот час.

„Констатирани се две прекршувања, лицата биле лишени од слобода, поради непочитување на воведената забрана за движење. Против нив поднесени се соодветни кривични пријави, истите се предадени за натамошна постапка во основното јавно обвинителство.“ информираше заменик командирот на ПС Гостивар, Војче Смилески.

Покрај редовните патролни служби, во текот на полицискиот час, ПС Гостивар има поставено 7 пункта на територијата што ја покрива. На пунктовите има по двајца униформирани полицајци и еден од Надворешната канцеларија на ПС. Освен овие, има 24 часовен пункт на магистралниот пат Гостивар-Кичево, на раскрсницата за Дебар.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!