Поврзи се со нас

Гостивар

Две лица нападнале 18 годишник пред училиште во Гостивар

Објавено

на

СВР Тетово информира дека Полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар вчера (21 февруари) околу 16 часот и 30 минути ги лишиле од слобода 18 годишник од гостиварска Лакавица и 19 годишник од гостиварска Долна Бањица, поради сомнение дека околу 13 часот, пред училишен објект на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар, физички го нападнале момче на 18 годишна возраст од Неготино-Полошко, со кого се познавале од порано.

Случајот целосно е расчистен и во координација со Јавен обвинител против инволвираните ќе следува соодветен поднесок, извести полицијата.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 10 минути

Училиштата сепак нема да работат во саботи, наставата ќе се надомести во работните денови

Гостиварпред 1 час

Промовирана Монографија за библиотеката во Гостивар, труд на Теута Османи

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 2 часа

Граѓаните со истечени документи од 24 јули 2023 година ќе може да гласаат утре

Вестипред 3 часа

Москва: Украина загуби речиси половина милион војници

Гостиварпред 4 часа

Поддршка за 12 стари занаети во Гостивар

Гостиварпред 4 часа

Обид за напад и закани вчеравечер во Гостивар

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 5 часа

Упатство за гласање на претседателските избори

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 6 часа

Се распределува избирачкиот материјал на ИО во Гостивар, гласаат болни и немоќни

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 7 часа

Молк пред утрешните претседателски избори – Денес гласаат болни, затвореници, лица во старските домови

Гостиварпред 1 месец

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Dy persona kanë sulmuar një 18-vjeçar para një shkolle në Gostivar

Објавено

на

SPB Tetovë njofton se zyrtarë policorë të Sektorit të Punëve të Brendshme Gostivar dje (21 shkurt) rreth orës 16 e 30 minuta kanë privuar nga liria një 18-vjeçar nga Lakavica e Gostivarit dhe 19-vjeçarin nga Banjica e Poshtme e Gostivarit, për shkak të dyshimit se rreth orës 13, para një objekti shkollor në rrugën “Zivko Brajkovski” në Gostivar, kanë sulmuar fizikisht një djalë 18-vjeçar nga Negotina-Pologu, të cilin e njihnin prej kohësh.

Rasti është zbardhur plotësisht dhe në koordinim me Prokurorin Publik ndaj të përfshirëve do të vijojë parashtresë përkatëse, tha policia.

 

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена