fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Две лица повредени во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Објавено

на

Вчера (21 октомври) околу 15 часот и 20 минути, на автопатот Гостивар-Тетово, во близина на Градечки надпатник, патничко моторно возило „форд фокус“, со гостиварски регистарски ознаки, што го управувал 21-годишниот А.М. од Неготино-Полошко, изгубило контрола и излетало од коловозот.

Полицијата соопшти дека во несреќата, возачот и неговата сопатничка  А.С.(20), од истото село, се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница. На местото на незгодата увид извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Тетово.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!