Поврзи се со нас

Гостивар

Две лица повредени во сообраќајна несреќа во Гостивар

Објавено

на

Вчеравечер (26 септември) во 23 и 20 минути, во СВР Тетово пријавено е дека на улица „Бањешница“ во Гостивар, патничко моторно возило „фолксфаген голф“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 20-годишниот гостиварец Ш.А. изгубило контрола и удрило во две паркирани возила „форд“ со гостиварски и „шкода“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на З.М.(22) и Р.М.(35) од Гостивар.

„Во несреќата, сопатникот во „голфот“ С.М. 26 годишен од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, додека на возачот му биле констатирани телесни повреди. На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.“, информира полицијата.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 2 часа

Македонија дел од кампања на Амбер Алерт Европа-Како да се постапи при исчезнување на дете

Гостиварпред 3 часа

Света архијерејска Литургија во бигорскиот скит во Битуше посветен на браќата Кирил и Методиј

Парламентарни избори 2024пред 3 часа

Гласаат болни, немоќни и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните избори во 7 избирачки места

Македонијапред 4 часа

Одземен имунитетот на врховниот судија Георгиев, одобрен е и негов притвор

Технологијапред 17 часа

Топ 5 технолошки новитети кои доаѓаат во блиска иднина

Македонијапред 18 часа

Уапсен судија од Врховен суд поради сомневање за мито

Гостиварпред 19 часа

Ноќеска во Добридол лишени од слобода машко и женско лице поради физичка пресметка

Спортпред 20 часа

Манчестер сити четврти пат по ред шампион на Англија

Македонијапред 20 часа

Поевтинуваат бензините и дизелот

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Dy persona janë lënduar në aksident trafiku në Gostivar

Објавено

на

Mbrëmë (26 Shtator) në orën 23 e 20 minuta, në SPB Tetovë është paraqitur se në rrugën “Banjeshnicë” në Gostivar, automjeti “folksvagen golf” me targa të Gostivarit, e drejtuar nga 20 vjeçari Sh.A. ka humbur kontrollin dhe ka përplasur në dy vetura të parkuara “Ford” me targa të Gostivarit dhe “Shkoda” me targa të Shkupit, në pronësi të Z.M. (22) dhe R.M. (35) nga Gostivari.

“Në fatkeqësinë, bashkudhëtari në “golfin” S.M. 26 vjeçar nga Gostivari është marrë me lëndime të rënda trupore, të konstatuara në Spitalin e përgjithshëm të Gostivarit “Ferid Murad”, përderisa shoferit u janë konstatuar lëndime trupore. Në vendin e ngjarjes hetim ka kryer ekipi i Departamentit të punëve të brendshme Gostivar.”, informon policia.

Популарно изминативе 100 дена