Поврзи се со нас

Гостивар

Две лица пријавиле напад на работно место во Гостивар

Објавено

на

СВР Тетово информира дека вчера (25.12.2022) во 15.00 часот во ОВР Гостивар, 37 годишниот С.И. од Чегране пријавил дека во 12.20 часот на работното место на улица „Илинденска“ во Гостивар бил физички нападнат од 28 годишниот Л.Ј. Пријавеното лице околу 13.00 часот само се пријавил во полициска станица и по расчистување на случајот ќе следи и соодветен поднесок, извести полицијата.

Во 14.20 часот пак 47 годишниот Н.З. од Чегране  пријави дека во 11.30 часот на работно место во продажен објект на улица „Илинденска“ бил физички нападнат од Л.Ј.

Се работи на расчистување на случајот, наведуваат надлежните.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена