Поврзи се со нас

Гостивар

Две лица приведени во ПС Гостивар – едниот поради напад, другиот за агресивно однесување кон полицајци

Објавено

на

Вчера (17 март) околу 17 часот и 30 минути, 25-годишна жителка на гостиварски Балиндол пријавила дека половина час пред тоа во нивниот дом со остар предмет ја нападнал нејзиниот роднина К.Д. 26 годишен.

СВР соопшти дека тој е лишен од слобода и се расчистува и документира случајот, по што ќе следува соодветен поднесок.

Вчеравечер околу 20 часот и 50 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го привеле 52-годишниот Р.А. кој во угостителски објект на улица „Беличица“ во Гостивар го нарушил јавниот ред и мир, а потоа агресивно се однесувал и кон полициските службеници. Полицијата извести дека тој бил задржан во Полициска станица Гостивар и ќе му биде изготвен поднесок по член 6 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена