Поврзи се со нас

Гостивар

Две лица се приведени на патот Кичево-Гостивар заради агресивно однесување кон полицајци

Објавено

на

Вчера (05 јануари) околу 12.40 часот, полициски службеници од ОВР Гостивар на магистралниот пат Кичево-Гостивар ги лишиле од слобода З.П. (47) од Крива Паланка и неговиот син затоа што се однесувале агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија, соопшти СВР. Тие биле приведени и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Полицијата вчера од 08.00 до 12.00 часот, спровела и акциска контрола за непрописно престигнување, во која вкупно биле откриени и законски санкциониорани вкупно 33 прекршоци, од кои 11 на тетовско подрачје и 22 на гостиварското подрачје. Покрај тоа, при контролата биле откриени и 7 други видови прекршоци претежно возили без регистрација или возачи со неположен возачки испит.

За прекршителите се подготвени соодветни поднесоци.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена