fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Две помали експлозии ги вознемирија Гостиварци

Објавено

на

Вчера околу 22,30 часот во ПС-Гостивар била пријавена експлозија на ул.„Панче Попоски“ зграда бр.2 во приземјето од станбениот објект. По излегување на местото на настанот од страна на полициски службеници во приземјето било пронајдено пластично шише со непозната течност со остар мирис и парчиња од алуминиумска фолија.

За време на обезбедувањето на лице местото во непосредна близина од соседната зграда се слушнала уште една детонација, при што биле забележани две лица како со трчање се оддалечуваат.
Истите се пронајдени и од извршената проверка на идентитетот констатирано е дека се работи за две малолетни лица на возраст од 16 години од Гостивар.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!