fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Две прекршувања на полицискиот час во Гостивар

Објавено

на

  После повеќе денови без прекршувања на забраната за движење во Гостивар, полицијата ноќеска регистрира ново непочитување. СВР соопшти дека во периодот од 24 часот на 20 мај до 4 часот на 21 мај 2021 година на подрачјето на Гостивар се регистрирани 2 лица кои го прекршиле полицискиот час.

  Според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово во текот на изминатото деноноќие, за неносење заштитни маски на вкупно 48 лицa (Тетово-32 и Гостивар-16) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6 од соодветната владина Уредба.

  Во истиот период 1 лице во Тетово и 2 во Гостивар изготвени им се нови решенија за изолација од Државен санитарен инспекторат, а контроли им биле извршени во Тетово на 67 и Гостивар на 32 лица со вакви решенија и при тоа не биле констатирани непочитувања.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!