fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Дводневни податоци за Гостивар: Нови 32 решенија за изолација и 48 казни за неносење маски

Објавено

на

Според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово, во текот на изминатите два дена, во регионот на Гостивар за неносење заштитни маски  биле изготвени прекршочни платни налози за вкупно 48 лица. Тие ќе треба да платат казни во висина од 20 евра за непочитувањето на Уредбата за задолжително носење на заштитна опрема на лицето, како мерка за заштита од ширење на коронавирус.

Во истиот период Државниот санитарен и здравствен инспекторат издал 32 нови решенија за изолација за граѓани од гостиварското подрачје. Со контроли биле опфатени околу 150 лица со решенија и при тоа не било утврдено непочитување.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 6 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!