Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Двојно помалку неважечки ливчиња во Гостивар во вториот круг на гласање

Објавено

на

По обработката на податоците за гласањето за градоначалник од сите 121 избирачко место во Општина Гостивар, Државната изборна комисија објави дека за Арбен Таравари гласале 18.685 граѓани (57,73%), додека за Невзат Бејта 12.982 (40,11%).

Правото на глас во Гостивар во вториот круг од локалните избори го оствариле  32.365 гласачи, што е 39,92 отсто од вкупниот број запишани во избирачкиот список. За неважечки се прогласени 698 гласачки ливчиња, што е речиси двојно помалку отколку во првиот круг на гласање, кога вкупно имаше 1.368. Процентот пак на излезност е скоро ист во двата круга.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена