fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

ДЗС распиша конкурс за попишувачи и реонски инструктори

Објавено

на

Државниот завод за статистика (ДЗС) денска објави конкурс со кој бараат реонски попишувачи и реонски инструктори кои во април оваа година ќе го спроведуваат попишувањето во рамки на пописот 2021 година.

„На конкурсот можат да се пријават сите полнолетни државјани на Северна Македонија кои се невработени, кои имаат завршено најмалку средно образование и имаат компјутерски вештини“, велат од ДЗС.

Пријавувањето се врши преку електронска апликација и сите детали поврзани со конкурсот и условите може да се најдат на веб-страницата popis2021.stat.gov.mk.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!