Поврзи се со нас

Еден ден со..

ЕДЕН ДЕН СО: Роберт Димитриевски – Бато, кошаркар

„Неостварените желби ме мотивираат да напредувам“

 

 Утрински ритуали и навики

Сите ја знаете поговорката ‘’Денот по утрото се познава’’ која што е навистина точна. Некои посебни  утрински ритуали додека сум дома немам, но како навики  коишто можам да ги издвојам се слушање на музика, пропратено со внесување на првилен појадок кој помага во започнувањето на метаболизмот и тренингот кој ме очекува, но и го намалува гладот и ја зголемува енергијата во текот на денот. Во викендите, исто така станувам рано и утринско кафе преферирам да го пијам во друштво со другарите.

Активности и обврски во работниот дел од денот

Во попладневните часови преминувам  кон подготовка на секојдневите тренинзи кои се со намален интезитет од вообичаено. Кога кошаркарската сезона е завршена, теретаната е местото коешто го посетувам за да се одржам во форма. Кога се сака, се` се може. Во овие летни денови внимавам да внесувам повеќе течности и овошје за време на тренингот и по завршувањето.

Исполнување на слободното време

Слободното време најчесто го исполнувам со другарите на кафе и во шетање. Сепак кога почнува кошаркарската сезона, професионалните обврски кон клубот упатуваат да сободното време најчесто го помиувам одмарајќи се или гледајќи некој добар филм.

Што ќе ни издвоите од листата на неостварени желби

Имам неостварени желби кои ме мотивираат да напредувам. Отсекогаш сум имал желба да посетам некоја дестинација како Куба, Бразил, Малдиви, како и скокање со подобран и пливање со делфин. Се надевам дека оваа година макар една од тие ќе ми биде исполнета.

Омилен начин на одмор и релаксација

Според мене омилен начин на одмор и релаксација подразбира добро друштво, плажа, пред тебе море или езеро со добра музика.

Што да очекуваме од КК Гостивар во новата сезона

Со оглед на тоа што после една деценија се враќа проволигашката кошарка во Гостивар, ќе се обидеме да го дадеме максимумот во сезоната која следи. Не очекува интересна сезона во која ќе дадеме се од себе за да имаме успех и повторно да заживее кошарката во Гостивар.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!