Поврзи се со нас

Еден ден со..

ЕДЕН ДЕН СО: Елена Филипоска, банкарски службеник

Објавено

на

  • Shqip

„Децата и сопругот се мојот универзум!“

Кои се твоите утрински ритуали и навики?

Станувам рано. Прво го пијам утринското кафе без кое не можам да функционирам. Се подотвувам за на работа и правам план за се‘ што треба да направам тој ден.

Како тече еден твој работен ден?

Работниот ден ми почнува во 8 часот наутро и завршува во 16 часот. Работата како банкарски службеник бара голема концентрација, посветеност и добро расположение. Секој ден сум во комуникација со многу клиенти. Многу важна работа во банкарството е стекнување на доверба на клиентите, мислам дека довербата е важен фактор за успешен деловен однос. Работам во екпозитурата на банката во Гостивар и скоро цело работно време сум пред компјутер. Имам одличен тим на колеги со кои меѓусебно се помагаме и имаме големо разбирање.

Што е клучно кај една личност за успех во кариерата?

Според мене, за да имате успех во кариерата најважно е да ја работите професијата која ја сакате и тоа што го работите да го правите со голема посветеност. Тогаш успехот е загарантиран.

Ако не си банкарски службеник , по професија , би била….

Ах, тешко прашање, не знам, најверојатно би била просветен работник.

Како го исполнуваш слободното време?

Слободното време го поминувам со семејството. Со моите две златни деца и сопругот кои се мојот универзум. Со нив времето многу брзо ми поминува. Знаеме да прошетаме до Маврово или Пожаране за викенд, да ги наполниме батериите. Сакам да прочитам добра книга, да гледам филм или да изиграм партија ЈАМБ.

Три најважни нешта во животот ти се …

Најважното нешто во животот е моето семејство

Планина или море за одмор?

И едното и другото. Планината ја сакам поради свежиот воздух, а мирисот на море е најубав на лето.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 час

Топол дом за сите-DAVA Гостивар донира дрва за огрев на сиромашни и згрижува бездомници

Гостиварпред 2 часа

Над 200 напади, тепачки, навреди на службено лице во Гостивар за девет месеци

Локални избори 2021пред 3 часа

Средба Села-Мицкоски, потврдена поддршката за вториот круг

Македонијапред 3 часа

Бонус игра за online учесниците во игрите на Лото 7 и Џокер

Македонијапред 3 часа

Филипче: Досега ниту едно дете од училиштата не е позитивно на Ковид-19

Гостиварпред 4 часа

ОВР Гостивар уапси 31-годишник поради повеќе кражби, меѓу кои и кражба на „ауди“

Македонијапред 5 часа

МЗ ќе набави „Молнопиравир“, единствениот лек за Ковид-19

Гостиварпред 6 часа

Радарот и вчера уловил брзи возачи во Гостивар и Тетово

Гостиварпред 7 часа

Казнен налог за уништување извршителски печат во Гостивар

Здравје и убавинапред 9 часа

Што се случува кога јадете лук на празен стомак?

Технологијапред 19 часа

Со новата опција на „Google“ може да ја наштимате вашата гитара

Гостиварпред 1 ден

Гостиварец обвинет за давање лажен исказ

Гостиварпред 1 ден

Во Гостивар мирна ковид состојба – денес без нови случаи, а 32 оздравени

Вестипред 5 дена

КК Гостивар денеска му гостува на МЗТ 2 во Скопје

Локални избори 2021пред 2 недели

Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

Гостиварпред 1 недела

Гостиварка со повик до кандидатите за градоначалник: Потпишете декларација за лицата со посебни потреби

Локални избори 2021пред 2 недели

Бејта: Ќе ги тргнеме казината од центарот, Гостивар ќе биде град на радосни семејства

Гостиварпред 3 дена

Гостиварци се мобилизираат за помош на семејството на малата Лена

Гостиварпред 1 недела

Пофалница и награда за Тамара од Гостивар, како еден од најдобрите дипломци на УКИМ

Локални избори 2021пред 2 недели

Таравари: Ќе го направиме Гостивар четирисезонски туристички град

Гостиварпред 2 недели

Три нови потврдени случаи на коронавирус во Гостивар, во земјава 344

Локални избори 2021пред 2 недели

Лимани: Гостивар ќе добие специјален мост со рампи на Вардар

Спортпред 2 недели

Конечно „Гостивар aле, aле“ во салата Младост – КК Гостивар потсетува на Протоколот за публика

Гостиварпред 2 недели

Повредена малолетничка во несреќа во Гостивар

Локални избори 2021пред 1 недела

Бејта: За само 100 дена Гостивар ќе биде чиста општина, еве ги првите 24 проекти

Гостиварпред 2 недели

Над 200.000 евра е највисоката добивка во Гостивар од игри на среќа лани

Локални избори 2021пред 2 недели

Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

Спортпред 2 месеци

КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

Спортпред 5 месеци

ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

Гостиварпред 5 месеци

Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

Гостиварпред 5 месеци

Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

Гостиварпред 5 месеци

Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

Гостиварпред 6 месеци

Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

Гостиварпред 8 месеци

На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

Гостиварпред 9 месеци

Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

Гостиварпред 1 година

ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

Спортпред 1 година

Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!