Поврзи се со нас

Еден ден со..

ЕДЕН ДЕН СО: Шпреса Усеини, директорка на ООУ „Исмаил Ќемали“ Гостивар

„Секоја личност е уникатна, треба да се биде свој секогаш“

Објавено

на

  • Shqip

Кои се вашите утрински ритуали и навики?

-Задолжително, утринско кафе… И спремање за работни обврски…

Како тече еден ваш работен ден?

-Како и секоја институција, која пoседува голем број на вработени, има искреност, почитување, соработка, и недоразбирања кои се дел од секојдневието.

Што е клучно за успешно менаџирање со една образовна установа?

-Менаџирањето не е личност или позиција. Тоа е сложен морален однос помеѓу луѓето заснован на доверба, обврска, посветеност, емоции и заедничка визија за доброто на сите со кои соработувам! Триаголникот- наставник- родител- ученик е клуч на институцијата! “Воспитанието е тоа, кое останува, кога личноста заборава што научилa во училиштето!”

Кој ви е омилен начин да го исполните слободното време?

-Слободното време го поминувам покрај семејството, читам, пешачам…

Кога станува збор за изгледот, на што најмногу обрнувате внимание?

-Целосниот изглед ми е важен, како секоја жена, но косата и чевлите ми се омилени.

Ваша движечка сила и инспирација во животот се…

-Моите најблиски, родителите и сите кои ме почитуваат.

Најголемата животна лекција сте ја добиле од…

-Една од речениците на моите прекрасни родители е – животот не е лесен за никого од нас, биди своја секогаш, клучот на среќата е да престанеш да се споредуваш со другите, секоја личност е уникатна и не секој ќе го има твоето видување-хоризонт.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 часа

Црн ковид извештај: 41 починато лице меѓу кои има и млади

Македонијапред 4 часа

Филипче: Вирусот многу се шири кај невакцинираните, апелирам граѓаните да ја сфатат сериозноста

Гостиварпред 7 часа

Протестите во Тетово отворија нова војна меѓу ДУИ и Алијанса за Албанците

Македонијапред 9 часа

Во тек е пријавување на бруцошите за сместување во студентските домови

Културапред 11 часа

Утревечер премиера на Гостиварски театар

Македонијапред 12 часа

Промена на моделот на закажување прегледи, матичните лекари со повеќе можности

Локални избори 2021пред 14 часа

Последен ден за потврдување на листите на кандидати за градоначалници и советници

Занимливостипред 15 часа

Зошто киваме?

Гостиварпред 1 ден

Гостивар со повеќе оздравени од нови случаи на корона, во земјава 561 новозаразен

Македонијапред 1 ден

Почина двегодишно дете на Детска хирургија, имало тешки болести и позитивен ковид тест

Гостиварпред 1 ден

Пожар во гостиварската населба Дутлок

Македонијапред 1 ден

Кратење на часовите и комбинирана настава во одредени училишта, бара Наставничкиот пленум

Гостиварпред 1 ден

Бојкот на наставата по турски јазик во гимназијата во Гостивар: „Затворањето на паралелката е дискриминација“

Гостиварпред 2 недели

Страотна несреќа на патот Гостивар-Кичево кај Ново Село

Гостиварпред 2 недели

МВР официјално за вчерашната несреќа на патот Гостивар-Кичево

Гостиварпред 2 недели

Гостиварската полиција фати лице кое провалувало и крадело во болница, катастар и други установи во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Нарушување на јавниот ред и мир во Здравствениот дом во Ростуше каде се лечат пациенти од ковид

Гостиварпред 1 недела

Пари, телефон и клучеви од автобуси украдени од автобуската станица во Гостивар, приведена девојка

Гостиварпред 2 недели

Посебен сообраќаен режим на патот околу Мавровско Езеро на 8 септември

Гостиварпред 1 недела

Јакупи: Во модуларната болница имаме 12 пациенти, трагедијата во Тетово ги вознемири, но немаше паника

Македонијапред 5 дена

МОН да воведе задолжително бесплатно тестирање во училиштата, а наставата да се одвива и на отворено-повикува МЕЃАШИ

Гостиварпред 2 недели

Два физички напади во Гостивар – едниот во казино, другиот врз девојка

Гостиварпред 1 недела

Лица на 23 и 37 години меѓу починатите од Гостивар евидентирани во денешниот ковид извештај

Гостиварпред 2 недели

Официјализирана кандидатурата на Фадил Зендели за градоначалник на Гостивар

Гостиварпред 4 дена

Пазар Гостивар – Ќе правиме ајвар, но помалку оти е скапо, велат граѓаните

Гостиварпред 2 недели

Три момчиња лишени од слобода во Гостивар, полицијата им нашла марихуана

Спортпред 2 недели

КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

Спортпред 3 месеци

ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

Гостиварпред 4 месеци

Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

Гостиварпред 4 месеци

Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

Гостиварпред 4 месеци

Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

Гостиварпред 4 месеци

Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

Гостиварпред 7 месеци

На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

Гостиварпред 8 месеци

Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

Спортпред 11 месеци

На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

Спортпред 12 месеци

На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

Гостиварпред 12 месеци

ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

Спортпред 1 година

Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

Гостиарскипред 1 година

ГОСТИВАР МОРА ДА ДИШЕ! Протест бр.2 (фотогалерија)

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!