Поврзи се со нас

Рецепти

Еден од наједноставните детокс напитоци за приготвување

Одвреме на време, безмалку, на сите ни е потребно прочистување и освежување на нашето тело. Еве еден одличен напиток за детоксикација, лесен за подготвување, а може да ви помогне да го исчистите вашето тело и да ве подмлади.

Инаку, за подготовка на овој рецепт не треба блендер или соковник, така што е едноставен за правење и лесно достапен. Подготовката трае само неколку минути, а ги содржи клучните состојки за природна детоксикација, вклучувајќи сок од лимон, јаболков оцет, ѓумбир, цимет и каенски пипер.

Еве како да го подготвите:

Состојки:

1 чаша топла вода
2 лажици јаболков оцет
2 лажици сок од лимон
1/2 до 1 лажичка мелен ѓумбир
¼ лажичка цимет
1 прстофат каенски пипер
1 лажичка мед

Приготвување:

Загрејте ја водата. Измешајте ги сите состојки заедно. Најдобро се служи топло, но ако сакате, можете да го пиете и поинаку.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!