fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Една жртва и тројца повредени во несреќа на патот Маврови Анови-Дебар

Објавено

на

Едно лице почина, а три се повредени во сообраќајна несреќа што се случи попладнево, на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на Ростушки мост.

Според информациите од СВР Тетово во несреќата учествувале: патничко моторно возило “хундаи акцент” со скопски регистерски ознаки, управувано од 68-годишниот скопјанец А. Ѓ. и товарно возило “влекач” со српски ознаки, што го управувал Љ.Д. 52 годишен од Панчево. Во несреќата, возачот на патничкото возило починал на самото место, а тројца сопатници од истото возило, исто така, од Скопје, на возраст од 26,30 и 34 години, пренесени се во Скопје за укажување на лекарска помош.

На местото на несреќата увид извршиле Јавен обвинител и екипа од ОВР Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!