Поврзи се со нас

Гостивар

Едно лице го загуби животот во сообраќајка на патот Кичево-Гостивар

Во несреќа која се случила утрово, на магистралниот пат Кичево-Гостивар, загина 61 годишно лице.

МВР информираше дека во 9.30 часот било пријавено дека  кај кичевското село Трапчин дол се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко моторно возило “ауди“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 20 годишниот В.М. од Зајас, и трактор управуван од 61 годишниот Б.А. од село Грешница.

На местото на настанот починал Б.А., а В.М. бил пренесен во Медицинскиот центар во Кичево за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кичево.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!