Поврзи се со нас

Македонија

Едно лице повредено во сообраќајка на патот Гостивар – Кичево

Објавено

на

Вчера (15 ноември) во 14 часот и 50 минути  во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Ново Село, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале две патнички моторни возила, „бмв“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 62-годишниот Р.М. од гостиварска Лакавица и „мерцедес“ со охридски ознаки што го управувал И.Р. од охридско Велгошти.

Во несреќата, сопатничка од „мерцедесот“ се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница“ Ферид Мурад“. На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 6 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Një person i lënduar në një aksident automobilistik në rrugën Gostivar – Kërçovë

Објавено

на

Dje (15 nëntor) në ora 14:50 në SPB Tetovë është raportuar se në magjistralen Gostivar-Kërçovë, në afërsi të Novosellës, ka ndodhur një aksident trafiku në të cilin kanë marrë pjesë dy vetura të pasagjerëve, “BMW” me targa të Tetovës, të drejtuara. nga 62-vjeçari R.M. nga Llakavica e Gostivarit dhe një “Mercedes” me targa të Ohrit i drejtuar nga I.R. nga Velgoshti i Ohrit.

Në aksident lëndime të rënda trupore ka marrë bashkëudhëtarja nga“ Mercedesi”, të konstatuara në Spitalin e Përgjithshëm të Gostivarit “Ferid Murad”. Në vendin e aksidentit ka bërë këqyrje ekipi i Departamentit të Punëve të Brendshme të Gostivarit.

 

Популарно изминативе 100 дена