fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Едно лице загина во несреќа на патот Гостивар-Чегране

Објавено

на

Во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вчеравечер на патот Гостивар-Чегране, во селото Форино, едно лице го загуби животот, а четири завршија со повреди. Според информациите од СВР, несреќата се случила околу 20 часот, а во неа учествувале „шкода фелиција“ со гостиварска регистрација која ја управувал 57 годишниот Л.Х. од Равен, а во кое се наоѓале и три женски лица, и  „БМВ” со австриски ознаки што го управувал 18 годишниот И.М. од Чегране. Во несреќата, Л.Х. се здобил со тешки телесни повреди од кои набргу починал, додека другите лица кои се возеле со истото возило се здобиле со повреди, констатирани во гостиварската болница.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа на СВР Тетово.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!