Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 01/12/2018 | 09:28

Едноставен руски рецепт за подобра крвна слика

Проблемот со крвната слика ги мачи многу луѓе на денешницава. Ви пренесуваме еден стар руски рецепт за подобрување на крвната слика и прочистување на крвта.

Овој едноставен чај ќе ви помогне да се ослободите од чувството на студ, ќе го поправи здравјето на вашите коски и јетра. Од чајот се стимулира растењето и згуснувањето на косата, а многумина го сметаат дека е добра превенција од рак.

За овој чај ќе ви требаат само две состојки:

Семки од сончоглед и малку вода

Покиснете го сончогледот во пола литар превриена вода и оставете го да стои покриен 2 часа. Чајот препорачливо е да се пие по една чаша секое утро на празен стомак. Уживајте во неговиот одличен вкус, но и во витамините и минералите кои ќе му ги подарите на телото, знаејќи дека сончогледот е богат со E и B1 витамини.

Напишете коментар

Close