Поврзи се со нас

Рецепти

Едноставна техника на бојадисување за преубави велигденски јајца (видео)

Објавено

на

Се наближува големиот христијански празник Велигден и веќе во домовите се прават плановите и подготовките за негова прослава. Велигденските јајца се најголемата традиција и симболика на празникот, секако првенствено во црвена боја, но и со разни декорации и користење на техники на бојадисување за да излезат што поуникатни.

Ако сте љубители во велигденската кошничка да имате најразлично декорирани јајца, може да се обидете дел од нив да ги бојадисате со една лесна и едноставна техника за која ви се потребни салфетки или хартија за бришење, бои и ластичиња.

Во видеото погледнете ја постапката детално.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена