Поврзи се со нас

Гостивар

Економско Гостивар: По 3.500 денари месечна стипендија, нов смер, пракса во познати фирми…

Објавено

на

Средното економско училиште во Гостивар ги отвора вратите за полуматурантите со повеќе позитивни новини за претстојната учебна година.

Секој ученик што ќе се запише во училиштето ќе добива месечна стипендија во износ од 3.500 денари. Исто така, воведен е и нов смер, кој се покажува доста привлечен за деветтоодделенците, а тоа е Угостителство и туризам. Овој смер се придружува на останатите препознатливи за училиштето: економски техничар, правен техничар и дигителен маркетиг и е-трговија.

„Од оваа учебна година бидете дел од дуалните паралелки во кои наученото во училиште ќе имате можност практично да го примените во најпознатите фирми од градот. Создадете ги вашите средношколски спомени кај нас и добијте знаење што ќе ви помогне да ги остварите вашите соништа“, порачуваат од економското училиште.

Пријавувањето и запишувањето ќе биде во јунскиот уписен рок на 20 и 21 јуни, и 27 и 28 јуни преку порталот за електронски услуги на Министерството за образование и наука.

со најава на ученичката сметка

https://schools.mk/.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Притвор за 30 годишник од Гостивар, снимал сексуални односи со девојче и видеата ги чувал во телефон за да ги споделува

Гостиварпред 2 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 1 недела

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Нарушен јавен ред и мир во болницата во Гостивар, приведен е маж

Гостиварпред 4 недели

Утрово уапсен гостиварец за обљуба врз девојче

Гостиварпред 3 недели

„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ на Gostivarpress.mk со Велко Бобароски, претседател на Здружение на дијабетичари во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Убиени се мечка и две мали мечиња во Жировница

Гостиварпред 2 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 2 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 недели

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена