fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Отворен нов ексклузивен салон на СИМПО во Гостивар

(комерцијална објава)

Објавено

на

Нов ексклузивен салон, на еден од најпознатите брендови за мебел СИМПО се отвори денес во Гостивар.

Новиот СИМПО салон се наоѓа на Булевар „Браќа Ѓиноски“ бр.217. Станува збор голем модерен објект поставен на три нивоа со вкупна површина од 600 метри квадратни, каде може да се најде голем избор на нови парчиња мебел, како и понуда од најбараните модели кои се веќе докажани на пазарот. Салонот официјално почнува со работа од денес, 10-ти Септември 2020 година.

„СИМПО нуди колекција со комфор за седење, релаксирање, уживање, совршено прилагодена на секоја активност. Функционална и модерна со исклучителна мекост и удобност врамени во својот геометриски облик. Различните дизајни кои ги нуди СИМПО во својата колекција се лесно прилагодливи на различни стилови. Гарнитурите на СИМПО се со прецизно дефинирани чисти линии во дизајнот, со посебен акцент на антропометриските и ергономските мерки на човековото тело, се со цел да одговараат и за најпребирливите купувачи. Сите гарнитури се внимателно разработени со посебно внимание на сите детали со користење на врвни материјали со најнова технологија и лесни за одржување. Sofa bed механизмот е вграден во различни модели на гарнитури со многу можности за различни форми во дизајнот, адаптирање на разни намени, компактибилни во секаков ентериер. СИМПО нуди парчиња мебел кои се хармонични во согласност со сите стилови на ентериери движејќи се од суптилно класична до смело модерна линија. Освен модели со механизам, СИМПО во својата понуда има и многу нови  модели без механизам кои ги следат последните светски трендови во дизајнот“, велат од менаџментот на СИМПО.

Удобноста, квалитетниот сон и функционалноста на мебелот се приоритетите кон кои тежнее овој добро познат бренд и токму тоа се вредностите кои сакаат им ги понудат на сите потенцијални купувачи.

„Вашиот добар сон нема цена. Живеејќи во 21 век кој го прогласија за век на алергии, несоница и стрес во животот, време е сериозно да се посветиме на нашиот организам да добие соодветен одмор и регенерирање на позитивна енергија во текот на спиењето. Симпосан е бренд кој настана во 1971 година. Тежнеејќи да е во чекор со новите потреби и трендови, секогаш ги следи развојот на новите технологии на производството и воведува иновативни клинички тестирани материјали. Комплетна регенерација на телото преку цела ноќ може да се постигне само со заокружен систем за спиење кој ќе биде внимателно избран според индивидуалните потреби. Правилниот избор на душек и кревет, овозможува идеални ортопедски, хигиенски и антиалергиски услови за здрав сон. Богатиот избор во Симпосан ги исполнува желбите на сите. Душеците на СИМПО се дел од многубројните семејства ширум Европа. Во Македонија речиси секое семејство има душек во својот дом од Симпосан. Среќната, урамнотежена егзистенција, која подразбира баланс на духот и телото, е незамислива без здрав сон. Затоа Симпосан како бренд се надградува според последните потреби и нови технологии за да ви овозможи да креирате свој личен идеален систем за спиење“, нагласуваат од СИМПО.

Салонот нуди актуелни поволности за плаќање. За повеќе информации и сите понуди посетете го СИМПО во Гостивар, на 100 метри кон центар по кружниот тек во Малеарди.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!