fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Експлозија во бурекџилница во Гостивар, повредени нема

Објавено

на

Вчера (22 март) во 16 часот и 20 минути, А.А. на возраст од 55 години од гостиварско Дебреше во СВР Тетово пријавил дека во неговата бурекџилница на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар се случила експлозија, најверојатно предизвикана од истекување на гас во просторијата во која се наоѓале печките.

Повредени лица нема, а увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!