Поврзи се со нас

Вести

Експлозија во центарот на Истанбул, 11 повредени – Сите советници на Општина Гостивар се на безбедно

Објавено

на

Најмалку единаесет лица се повредени во експлозија во најпознатата улица и пешачка авенија во Истанбул, Истиклал.

Како што пренесуваат турските медиуми, на местото на настанот има амбулантни и противпожарни возила, како и полиција.

Продавниците се затворени, а причината за експлозијата не е позната.

Советниците на Општина Гостивар кои беа во неколкудневна работна посета на Турција се на безбедно. Утрово околу 9 часот го напуштија Истанбул и се на пат кон Гостивар.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена