fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Екстерното за матурантите почнува на 30-ти јануари

Објавено

на

Екстерното тестирање за матурантите ќе се спроведува во периодот од 30-ти јануари до 3-ти февруари 2017-та година. Министерството за образование и наука и Државниот испитен центар соопштија дека процесот на екстерната проверка на знаењата на учениците од завршните години во средното образование, е поместен заради одлуката за продолжување на зимскиот распуст.

Второто полугодие на учебната 2016/2017 година ќе започне на 23-ти јануари поради сезонскиот грип.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!