Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Екстремно високо загаден воздух утрово во Гостивар!

Мерната станица за квалитет на воздухот во Гостивар, утрово покажува екстремно високи вредности на аерозагадување. Последните податоци се од 8 часот, кога AQI – Air Quality Index има вредност 127, што се смета за екстремно висока загаденост. Што се однесува до ПМ10 честичките, измерени се 318 микрограми на метар кубен, што е шестпати повеќе од дозволените граници.

Утрово Гостивар е најзагаден град во земјава.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!