Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Елиф Елмас е нов играч на Наполи, ќе заработи 7,5 милиони евра

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, стави потпис на договорот со калчолигашот Наполи.

Елмас потпиша пет годишен договор со славниот клуб од Неапол, за плата од 1,5 милиони евра по сезона. Со тоа стана најскап македонски играч за кој е платено обештетување. Наполитанците на поранешниот клуб на Елмас, Фенербахче му исплатија сума од 16 милиони евра за да премине во Италија, додека клубот од Турција на Работнички му исплати 180.000 евра за ангажманот на тогаш 18 годишниот фудбалер.

Тренерот на Наполи, Карло Анџелоти и претседателот Де Лаурентис му посакаа добредојде на новата фудбалска ѕвезда.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!