fbpx
Поврзи се со нас

Здравје и убавина

Еликсир против главоболка, наместо аспирин

Објавено

на

Ако си го направите овој еликсир против главоболка, ќе ви биде од поголема
помош отколку аспиринот, а истовремено влијае поволно на цел организам…

Состојките што ви се потребни, се:
-500 г. мед
-10 чешниња лук
-неколку зрнца бибер

Излупете го лукот и секое чешне исечете го на половина. Ставете го во чиста тегла,
додадете мед и на крајот бибер. Затворете ја теглата и оставете ја да отстои пет
дена пред конзумирањето.
Кога ќе ве заболи глава земете една лажица од овој еликсир, но потрудете се да
појадувате секогаш и со едно зрно бибер и парче лук. Еликсирот може да се
конзумира и кога немате главоболка. Земајте по една лажица наутро и навечер на
празен стомак, за да го подобрите имунитетот, да ги елиминирате бактериите, да
го подобрите варењето, регулирате шеќерот и крвниот притосок

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!