fbpx
Поврзи се со нас

Вести

ЕП2020: Македонија отвoра утре со Украина – Распоред на натпреварите на нашата репрезентација

Објавено

на

Денеска започнува 14-тото Европско првенство во ракомет. Македонската репрезентација натпреварите ги започнува утре од 20.30 часот против селекцијата на Украина.

Селекторот Данило Брестовац вчера го соопшти конечниот список на ракометари со кои ќе се бори на ова Европско првенство.

Македонија е во групата Б со Украина, Чешка и Австрија.

После првиот натпревар во петок на 10 јануари со Украина, на 12 јануари (недела) од 16.00 ќе се сретне со репрезентацијата на Чешка. Додека последниот натпревар во оваа група ќе го одигра на 14 јануари (вторник) со домаќинот Австрија од 18.15 часот.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!