fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Ерџан Менга нов тренер на ФК Гостивар

Објавено

на

После оставката на Менсур Јакупи од позицијата шеф на стручен штаб на Фудбалскиот клуб Гостивар. Нов тренер на гостиварскиот второлигаш ќе биде, Ерџан Менга.

Менга, е жива легенда на гостиварскиот голем и мал фудбал, долги години настапуваше за ФК Гостивар, по завршувањето на професионалната фудбалска кариера, остана во фудбалот да го пренесе своето знање и искуство на помладите генерации.

Пред новиот тренер ќе биде голем предизвик со екипата на ФК Гостивар, како најави неговиот претходник пред почетокот на сезоната амбициите на клубот за оваа сезона се директен пласман во Првата МФЛ. Своето деби во првенството Ерџан Менга ќе го има овој викенд на гости во Струга против Струга Трим Љум.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!