fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Есенски пазар со украсени плодови во градинките во Гостивар (фото)

Градинките во Гостивар денес наликуваа на шарени есенски градини, исполнети со радост и насмеани детски лица. Во установите под мотото „Златна есен“ се организираше пазар, на кој се продаваше есенско овошје и зеленчук, декорирани и украсени на креативен начин од страна на децата од средните и големите групи и родителите во соработка со воспитувачките.

„Денеска имаме прекрасен есенски настан под мотото златна есен, кој се одржува во сите три градинки во Гостивар. Есенски пазар на кој нашите дечиња ги нудат креативните производи од овошје и зеленчук кои самите ги изработија. Сакам да им се заблагодарам на родителите кои издвоија дел од своето време и дојдоа да го поддржат настанот.“, рече Мирјана Мицоска, директор на детските градинки во Гостивар.

Во знакот на есента дечињата рецитираа песнички за ова годишно време и носеа капчиња со изработени плодови, а родителите имаа можност да изберат и купат уникатни производи изработени од рацете на нивните најмили.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!