Поврзи се со нас

Гостивар

ЕУ Амбасадорот Гир денес во посета на Гостивар

Објавено

на

Шефот на Делегацијата на Европската Унија, амбасадорот Дејвид Гир во рамки на кампањата „ЕУ со тебе” денеска ќе ја посети општина Гостивар.

Ова е втора од низата посети на општините по отворањето на преговорите за пристапување на Северна Македонија во ЕУ, во јули 2022 година. Целта на посетите е да се презентираат новите чекори во процесот на преговори за пристапување во ЕУ и нивното влијание врз секојдневниот живот на граѓаните.

За време на посетата на Гостивар, амбасадорот Гир ќе се сретне со градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари, членовите на Советот на општината и претставници на граѓански организации.

Тој ќе учествува и на кафе-дебата со граѓани за да одговори на прашања поврзани со европскиот пат на Северна Македонија.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена