fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Евидентиран нов случај на семејно насилство во Гостивар

Објавено

на

Вчера ( 12 јануари) во 7 часот и 45 минути, 24-годишна гостиварка во СВР Тетово пријавила дека нејзиниот поранешен невенчан сопруг на возраст од 26 години во повеќе наврати и се заканувал по животот и физички ја малтретирал.

Лицето, потоа околу 9 часот и 20 минути се самопријавило во Полициската станица Гостивар, од каде информираат дека се работи на целосно расчистување на случајот.

Ова е втор случај на семејно насилство што се регистрира во Гостивар за неколку дена.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!