fbpx
Поврзи се со нас

Вести

ЕВРА ЗА ФК ГОСТИВАР

Објавено

на

Како што пренесува официјалната веб страница на Општина Гостивар, на 17-та седница на Советот на општина Гостивар, општинските советници усвоија повеќе значајни одлуки.

Една од нив важна за фудбалскиот клуб на Гостивар беше втората точка на дневен ред за распределба на средства за ФК “Гостивар”.

Одлуката усвоена од страна на мнозинството советници, овозможува финансиската поддршка на ФК Гостивар во висина од 2,000,000.00 денари (32.000 илјади евра), средства кои ќе се издвојат од буџетот на Општина Гостивар за 2015 година.

Гореспоменатиот износ на ФК “Гостивар” ќе му се префрли согласно динамиката на приходите во буџетот на Општина Гостивар.

ФК Гостивар моментно настапува во Втората македонска лига (2МФЛ) и по есенските 14. кола се наоѓа на третото место со 22. бодови, колку што има и второпласираниот Врапчиште (лидер е Шкупи со 35) и се бори за место кое води наредната сезона во Првата лига (1МФЛ).

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!