Поврзи се со нас

Спорт

Евролигата го објави својот тим на деценијата

Евролигата го објави тимот на декадата според изборот на навивачите, претставниците на медиумите, играчите и тренерите.

Откако вчера беше објавено дека десеттиот член на овој тим е легендарниот Василис Спанулис, кој е најдобар стрелец во историјата на Евролигата со 4.239 поени и првиот со 1.516 асистенции. Ги имаме сите десет имиња на споменатиот тим, а тие се:

Богдан Богдановиќ, Нандо Де Коло, Димитрис Дијамантидис, Лука Дончиќ, Кајл Хајнс, Серхио Лол, Хуан Карлос Наваро, Георгиос Принтезис, Милош Теодосиќ и Василис Спанулис.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Гостиварпред 16 минути

Прес на СДСМ Гостивар: Може да се организираат 100% сигурни избори за граѓаните и за нивното здравје

Гостиварпред 1 час

Сириски мигрант приведен во Горно Јеловце

Гостиварпред 3 часа

Хронично болните и родителите на мали деца остануваат ослободени, за сите други нема да важат работа од дома и ротации

Здравје и убавинапред 4 часа

Шампионски старт на денот во три варијанти

Македонијапред 18 часа

Одлука на Влада: Нема веќе полициски час, кафеаните се отвораат од четврток

Гостиварпред 18 часа

Дали официјално ќе има прекин на забраната за движење? Од 19 часот (ВО ЖИВО) прес на Техничкиот премиер Оливер Спасовски и Венко Филипче

Гостиварпред 21 час

Во Гостивар распределени над 130 хуманитарни пакети за жртви на насилство, лица без документација и социјалци

Гостиварпред 23 часа

Таравари: За Гостивар се потребни најмалку 1.000 тестови и скрининг на медицинарите

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!