Поврзи се со нас

Македонија

ЕВРОТИП ги додели третите 100.000 денари од наградната игра

Наградната игра која ја започнаа спортските обложувалници Евротип на 10 септември, ја помина третата фаза. Наградната игра се состои од 11 етапи, од која секоја етапа од 10 денови, во која добитник е оној кој ќе постигне највисок коефициент од погодените типови на тикетот. Фондот на добивки изнесува 1.100.000 денари.

Добитник на третите 100.000 денари е Влатко Наумоски од Прилеп, со погоден коефициент од 6.520.332.610,91. Свеченото доделување се одржа во петокот во обложувалницата Прилеп 4Центар.

Во рамките на наградната игра, во тек е четвртата етапа. Моментално највисок коефициент e 3.981.593.436,98 , а тикетот е уплатен во Битола 8 – Партизанска.

Повеќе за наградната игра која ќе трае до 28 декември 2019 година, кликнете ТУКА.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!