Поврзи се со нас

Вести

ЕВРОТИП ги избра најдобрите оператори за 2020 година

Објавено

на

  Евротип е компанија која ги следи светските трендови и како минатата година, така и оваа го направи изборот за „Најдобар оператор за 2020год.“.

  „Евротип е едно големо семејство. Од ден на ден компанијата бележи раст. Само во месец јануари имаме 14 нови обложувалници, односно околу 50тина нови вработени. Со оглед на тоа дека во изборот се над 400 вработени, навистина имаме тешка задача.“ – велат од менаџментот на Евротип.

  Со прогласувањето на „Најдобар оператор на годината“ се стимулира позитивното однесување на вработените, а она е тоа кон кое се стреми оваа компанија.

  Првичната селекција е направена со 18 кандидати од секоја групација по 1 кандидат, од кои вреди да ги спомнеме: Билјана Степановска од Битола, Дејан Наумоски од Прилеп, Спасија Станкова од Кавадарци, Христина Јанушева од Велес, Семи Муртези од Скопје, Билјана Додеска од Куманово, Александра Петровска од Тетово, Љубомир Величковски од Гостивар, Маријана Данилоска од Кичево, Кирил Павловски од Струга, Александар Златаноски од Охрид, Емилија Ристова од Радовиш, Иван Муканов од Струмица, Татјана Георгиева од Дојран, Добрила Јанакева од Пирава, Рената Богданова од Штип, Стефанија Митева од Зрновци, Урим Клобучишта од Дебар.

  „Кога станува збор за вакви исклучително добри кандидати јасно е зошто изборот е толку тежок. Во предвид се земени повеќе критериуми, од кои: работен стаж во компанијата, број на уплатени тикети, деловна комуникација со клиенти, итн. Сепак, во најтесен круг останаа само две девојки. Едната од источниот дел, другата од западниот дел на Македонија.“

  Титулата „Најдобар оператор за 2020 год. им припаѓа на Рената Богданова од Штип и Маријана Данилоска од Кичево.

  Им честитаме на двете девојки, а како благодарница за нивниот неприкосновен труд и ангажман Евротип ги награди со рачен часовник.

  Дали можеме да констатираме дека 2020 година им припаѓа на девојките во Евротип?

  (комерцијална објава)

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени работни места во Полог:

  Advertisement
  Спортпред 13 часа

  Уште еден гостиварец во „бело-синиот“ дрес – КК Гостивар го ангажираше Лефковски

  Македонијапред 13 часа

  Од понеделник личните документи ќе се издаваат со новото уставно име на земјава

  Гостиварпред 14 часа

  Недисциплина зад воланот, 35 казни во Гостивар за брзо возење и други прекршоци

  Гостиварпред 17 часа

  3 смртни случаи, 10 нови корона позитивни во земјава, гостиварско нема промени

  Гостиварпред 17 часа

  На инфективно во Гостивар моментално нема хоспитализирани пациенти со ковид

  Македонијапред 19 часа

  Утре стигнуваат 100.000 вакцини Фајзер, во недела 500.000 Синовак

  Гостиварпред 19 часа

  Беснееле пожари на повеќе места во гостиварско

  Гостиварпред 21 час

  Тројца обвинети за препродажба на хероин во Гостивар

  Македонијапред 22 часа

  Работната група за канабис ги дефинираше поимите декриминализација, легализација и депенализација на употреба на канабис

  Вестипред 23 часа

  Бидете внимателни во природа, крлежите демнат

  Македонијапред 1 ден

  Зголемувањето од 3,5 денари на еколошката такса за горивата помина на Влада

  Гостиварпред 2 дена

  Аларм за ТОПЛОТЕН БРАН, трудниците и постарите да се ослободат од работа

  Гостиварпред 2 дена

  Шабани: Наставниците сами треба да се пријават за вакцина, ние не можеме да ги натераме

  Што, како, каде?!пред 7 дена

  Нова „неделна акција со супер ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

  Што, како, каде?!пред 7 дена

  Неверојатни цени само за вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

  Гостиварпред 7 дена

  Приведени 2 лица од гостиварско-пукале со пиштол и повредиле дебранец

  Гостиварпред 2 недели

  Од среда без полициски час и ограничувања на број на гости на свадби, дозвола за забави во кафулињата-предлози на Комисијата

  Гостиварпред 1 недела

  Благодарници и парични награди за најдобрите ученици во Гостивар

  Еден ден со..пред 6 дена

  ЕДЕН ДЕН СО: Гордана Страшевска, професорка по македонски јазик

  Гостиварпред 2 недели

  Емотивно: Половина век матура на осмата генерација од гимназијата во Гостивар

  Гостиварпред 2 недели

  Драма во Гостивар, маж нападнат од бившата жена и нејзината мајка

  Гостиварпред 2 недели

  Случај на каснување од змија во Гостивар, внимателно во природа!

  Спортпред 2 недели

  КК Гостивар го договори „костурот“ за наредна сезона

  Гостиварпред 1 недела

  Пријавени физички напад во Гостивар и исчезнување на мајка и дете

  Спортпред 2 недели

  Арѓент Беќири од Букурешт ексклузивно за Gostivarpress.mk: Мило ми е што го имаме гостиварецот Муслиу на теренот, очекувам добри резултати од репрезентацијата

  Што, како, каде?!пред 6 дена

  НОВИТЕТ во Гостивар: „Urban GYM“ за секој што сака да биде фит и во форма

  Спортпред 2 недели

  ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

  Гостиварпред 4 недели

  Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

  Гостиварпред 4 недели

  Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

  Гостиварпред 1 месец

  Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

  Гостиварпред 2 месеци

  Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

  Гостиварпред 4 месеци

  На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

  Гостиварпред 5 месеци

  Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

  Спортпред 8 месеци

  На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

  Спортпред 9 месеци

  На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

  Гостиварпред 9 месеци

  ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

  Спортпред 10 месеци

  Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

  Гостиарскипред 11 месеци

  ГОСТИВАР МОРА ДА ДИШЕ! Протест бр.2 (фотогалерија)

  ФОТО ВЕСТпред 1 година

  Априлијада на Gostivarpress.mk (втор дел)

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!