Поврзи се со нас

Гостивар

Фајт, крв и радост на ММА fight night 2 во Гостивар (фото и видео)

Синоќа во спортската сала Младост се одржа турнирот во мешани боречки вештини ММА fight night 2. На турниот имаше 17 борби, во аматерска, полупрофесионална и професионална категорија. Учестуваа борци од Македонија, Албанија, Србија, БиХ и од Азејберџан. Некои дуели од вчеарашните борби покажаа зошто ММА е моменталноо најатрактивен боречки спорт.

Нема да издвојуваме никого од вчерашниот фајт спектакл. Но мораме јавно да ги пофалиме младите храбри борци од Гостивар!

Уживајте во галеријата:

 

 

 

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!