Поврзи се со нас

Вести Гостивар

„Фајтерски“ К1 и бокс спектакл во Гостивар (фото галерија)

Објавено

на

Под називот „Ноќ на гладијаторите“ вчера во Гостивар се одржа во вистинска смисла на зборот „fight“ спектакл, на кој вкупно имаше 13 борби во К1 и бокс. Главниот дуел на вечерта беше во К1, супер тешка категорија, над 95 килограми каде се сретнаа Сазан Мемеди кој потекнува од Гостивар и Иван Вичиќ од Р.Србија.

Мемеди го доби мечот со нокаут во втората рунда.

За Сазан Мемеди ова беше прв настап пред гостиварската публика, тој живее и работи во Швајцарија. Во останатите борби се сретнаа: Рејан Салмани-Цветан Србакоски, Мухамер Реџепи-Андреј Јованоски, Ване Вучков-Вања Думитров, Арди Алими-Јован Жељковиќ, Фуркан Гафури-Ардиан Исмаили, Драган Ѓорѓиоски-Саша Дајиќ, Валмир Пержаку-Антонио Зовак, Барди Салмани-Ален Ковачевиќ, Бајрам Рамадани-Владимир Вујадинов, Нуредин Рушани-Бранислав Досеновиќ, Денис Мухамеровски-Јовица Сугиќ и Мерис Идризи-Иван Ѓуриќ.

Настанот имаше и хуманитерен карактер, собраните средства ќе бидат донирани на организацијата Балкански сираци.

Сите дуели на вчерашниот настан беа жестоки и борците добија заслужен аплауз од публиката за храбоста, издржливоста и се она што прикажаа во рингот. Но, мора посебно да го издвоиме настапот на Мерис Идризи. 

Сеуште голобрадиот 16-годишен борец кој потекнува од Жировница, а тренира и живее во Швајцарија, со својот симпатичен изглед ни малку не наликуваше на некој кој знае да удира.

Но, по отчукнувањето на гоногот, Мерис се претвори во безмилосен гладијатор. Распали со сета сила и техника по неколку години повозрасниот противник, нокаутирајќи го во првата рунда, што беше знак публиката да еруптира и со овации го испрати храбриот млад борец. Мерис, честитки за прикажаното и од нас!

Погледнете ги и останатите фотографии од Ноќ на гладијаторите 2019 во Гостивар:

 

Остави коментар

Leave a Reply

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Локални избори 2022пред 18 минути

СДСМ: Со Куртовски, Маврово и Ростуше доживеа забрзан развој, кој ќе го продолжи по 20 август

Гостиварпред 3 часа

Гостиварец каснат од куче скитник

Локални избори 2022пред 3 часа

Утре истекува рокот за пријавување за гласање во домашни услови за изборите за градоначалник на Маврово и Ростуше

Гостиварпред 6 часа

Физичка пресметка меѓу жители на Скудриње

Македонијапред 7 часа

Замрзната маржата на огревното дрво и пелетите

Локални избори 2022пред 7 часа

ИЗБОРИ Маврово и Ростуше: СДСМ, Медат Куртовски има силна поддршка од граѓаните

Локални избори 2022пред 8 часа

ИЗБОРИ Маврово и Ростуше: Промени, проекти, победи-порачува кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, Мевмед Џафери

Македонијапред 10 часа

Во Тетово ќе се произведуваат електричните возила e.GO, соопшти Владата

Македонијапред 10 часа

Се воведува забрана за извоз на семе од сончоглед

Македонијапред 11 часа

Бензините поевтинуваат од полноќ, цената на дизелот останува иста

Гостиварпред 12 часа

Уапсени 8 лица во Гостивар, се тепале и оштетиле угостителски објект

Гостиварпред 12 часа

Гори депонија во атар на гостиварско Беловиште

Вестипред 12 часа

Лебот во Македонија за една година поскап за 35%, има највисока цена во Западен Балкан

Гостиварпред 2 недели

Тринаесетгодишната Андреа од Здуње, најмлада учесничка во Горно Реканската коњаница

Гостиварпред 2 недели

„Диви трки” на патот Тетово-Скопје: Учествувале момчиња од Гостивар, Тетово и Скопје

Што, како, каде?!пред 7 дена

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Што, како, каде?!пред 6 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 1 недела

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 1 недела

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Македонијапред 4 дена

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 1 недела

Жртвите во страотната несреќа на патот Маврово-Дебар на возраст од 35, 42 и 52 години

Културапред 2 недели

Во Гостивар заокружен проектот „Млади поетски пера-Стиховите градат мостови 2“

Гостиварпред 1 недела

Чествување на Илинден во Гостивар во духот на традицијата со народни песни и ора

Македонијапред 2 недели

Судир на две возила на патот Маврови Анови-Дебар, повеќе лица повредени меѓу кои и малолетник

Гостиварпред 2 недели

Усмртен 52 годишен маж при групна тепачка во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 2 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 2 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 4 месеци

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена