fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Фатен 19 годишник кој извршил кражба во Гостивар

Објавено

на

Вчеравечер (10 ноември) околу 22.30 часот, во гостиварска Долна Бањица, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 19 годишниот Р.С. од Гостивар, поради постоење основи на сомнение дека извршил кражба во трговски објект во близина на гостиварскиот голем пазар, информираше Секторот за внатрешни работи.

Лицето е задржано во Полициската станица Гостивар за понатамошна постапка и расчистување на случајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!