Поврзи се со нас

Гостивар

Фатен гостиварец баран за доиздржување на затвор

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар на 22 јануари во 12 часот на улица „Кеј Вардар“ во Гостивар го привеле 34-годишниот гостиварец Ф.А., кој се барал за доиздржување на затворска казна, извести Секторот за внатрешни работи.

Набрзо потоа, лицето било предаден во Казнено-поправната установа „Идризово“ во Скопје.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!