fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Фатен крадец кој одзел чанта од автомобил во Гостивар

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека вчеравечер (27 декември), околу 18 часот и 10 минути, на улица „Живко Брајковски“ , полициски службеници на ОВР Гостивар го лишиле од слобода 42 годишниот Е.М. жител на гостиварска Долна Бањица, кој претходно извршил кражба во возило и при тоа одзел женска чанта со повеќе предмети.

Украдените работи биле вратени на сопственикот, а против лицето ќе биде изготвен соодветен поднесок, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!