Поврзи се со нас

Гостивар

Фатени две лица кои украле автомобил во Гостивар, бил незаклучен и со клучевите во брава

Објавено

на

Полициски службеници од СВР Тетово ноќеска (25 октомври) околу 3 часот и 10 минути, на наплатна станица Тетово, ги лишиле од слобода Р.К.(38) од Скопје и О.А.(18) од Кочани, кои претходно во Гостивар одзеле патничко моторно возило „опел астра“ со гостиварски регистарски ознаки, сопственост на 43-годишниот И.И. од Градец.

„Возилото било паркирано на улица „Кеј Братство единство“, незаклучено и со клучевите во брава, а пред да бидат лишени од слобода го управувал Р.К.. Двајцата се задржани во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот, по што ќе им бидат изготвени поднесоци,  а возилото денеска ќе му биде вратено на неговиот сопственик.“, стои во соопштението од СВР.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Македонијапред 48 минути

Ќе ги стимулираме младите со стипендии да ги одбираат дефицитарни занимања, најави Јаневска

Вестипред 2 часа

Паднаа акциите на компанијата „CrowdStrike“ која вчера предизвика хаос низ светот

Македонијапред 4 часа

Активни 12 пожари, изминатото деноноќите вкупно 35 пожари на отворено

Здравје и убавинапред 4 часа

Ублажете го чешањето и отокот од каснување од комарци со намирници кои ги имате дома

Магазинпред 17 часа

Зошто е добро да разговараме сами со себе?

Македонијапред 18 часа

Назначени 14 нови в.д. директори на јавни здравствени установи

Македонијапред 19 часа

Високите температури ризик за земјоделството

Гостиварпред 20 часа

Гостивар: Жена го пријавила партнерот за агресивно однесување

Македонијапред 21 час

Тав Македонија: Сите аеродромски системи се во функција и засега нема откажани летови

Гостиварпред 3 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 1 недела

Денес се слави Петровден

Рецептипред 4 недели

Летен ручек, одличен за периодов на жештина кога се јаде помалку и полесна храна

Гостиварпред 4 недели

Повторно кражба на овци и јагниња во гостиварско село

Гостиварпред 4 недели

Во уникатната библиотека на гостиварецот Јанко Билбилоски: Ретки и први изданија, буквари, читанки, монографии…Полици кои сведочат за времиња, луѓе, настани

Гостиварпред 1 недела

Викендов 61 издание на Галичка свадба

Регионпред 3 недели

Во Црна Гора се отвора првата плажа за жени со хиџаб

Гостиварпред 3 недели

Трагедија во Маврови Анови: Починал малолетник откако врз него паднал бојлер

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена