Поврзи се со нас

Гостивар

Фатени крадци во Гостивар

Објавено

на

Вчера (18-ти мај)  околу 8 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода С.Ќ.(25) и Е.Ќ.(28) од Прилеп. Тие се сомничат дека на подрачјето на Кичево биле инволвирани во одземање на возило, казниво по член 242 од Кривичниот законик и во други тешки кражби.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена