fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Фатени три лица во Гостивар кои не почитувале полициски час

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие,  според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на вкупно 91 лице (Тетово-53 Гостивар-38) изготвени им се прекршочни платни налози.

Во истиот период на 97 лица во Тетово и на 29 во Гостивар изготвени им се нови решенија за изолација од Државен санитарен инспекторат, а контроли им биле извршени на во тетовско на 613 и гостиварско 429 лица со вакви решенија и притоа не било констатирано непочитување на решенијата.

Во периодот од 22 часот навечер до 5 часот наутро полицијата во Гостивар регистрирала се 3 случаи на непочитување на владината одлука за целосна забрана за движење на граѓаните.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!