fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Фатени возачи под дејство на алкохол низ гостиварските улици

Објавено

на

Во текот на вчерашниот неделен ден на тетовско-гостиварското подрачје полицијата спровела акциска контрола за алкохол, со која вкупно биле опфатени 94 возачи. Од нив 60 во Тетово и 34 во Гостивар.

Како што информираше Секторот за внатрешни работи, при контролата, откриени се единаесет возачи кои управувале под дејство на алкохол, шест во Тетово и шест во Гостивар. Алкохолизираните возачи веднаш биле исклучени од сообраќај.

На десет од нив им биле изготвени мандатни платни налози, на осум времено им се одземени возачките дозволи, а на едно лице му било изготвено барање за поведување на прекршочна постапка.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!