fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Фатено лице кое крадело велосипеди низ Гостивар

Објавено

на

Не ги оставајте велосипедите и мопедите необезбедени и незаклучени, затоа што лесно може да станат мета на крадци, предупредуваат од полицијата. Вешти крадци во Гостивар го користат невниманието на граѓаните и брзо и лесно им ги одземаат „милениците на две тркала“. Најпривлечни им се полуксузните и поскапи велосипеди, но посегнуваат и по било каков што ќе им се најде при рака.

Полицијата вчера, рано наутро во Гостивар привела лице поради кражба на велосипеди. СВР Тетово соопшти дека на 4 септември околу 5 часот на улица „Браќа Ѓиновски“ полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 19 годишниот Х.Н. поради сомнение дека е извршител на повеќе кражби, најмногу на велосипеди. Полицијата извести дека по документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Надлежните апелираат доколку граѓаните забележат сомнително однесување и постапки на непознати лица во близина на нивните згради, дуќани и слично, да пријават за да се спречат и расветлат кражби и други криминални активности.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!